Värnik: loomulikult jätkan!

Endine odaviske maailmameister Andrus Värnik kinnitas, et spordib vähemalt Londoni olümpiani.

“Loomulikult jätkan!” teatas eelmisel nädalal 34. sünnipäeva tähistanud Värnik, kellele viimased aastad pole palju rõõmu toonud. Tänavuses Eesti edetabelis andis tulemus 76.20 seitsmenda koha, hooajale vajutas pitseri seljavigastus.
“Kindlasti kavatsen sportida kuni Londoni olümpiani. Rohkem ei oska praegu öelda,” täpsustas 2005. aastal Helsingis maailmameistriks kroonitud odamees, kes ametivendade sõnul juba uueks hooajaks põhja laob.
Järgmisel aastal Helsingis peetavat EMi nimetas Värnik “huvitavaks võistluseks” – kahtlemata oleks tore taas võistelda kohas, kus ta kunagi soomlaste suureks üllatuseks vihmasajus triumfeeris.
Selleks tuleks aga esmalt tervis korda ning oda uuesti lendama saada. Viimati alistas Värnik 80 meetri joone 2009. aastal. Tänasel päeval on Helsingi EM-norm (79.30) täidetud kolmel eestlasel: Risto Mätasel, Mihkel Kukel ja Marko Jänesel. Lisaks Värnikule võiks nende hulka lisanduda ka Tanel Laanmägi ja miks mitte veel keegi nooremast põlvkonnast.
Kuna Värnik pole viimasel ajal tiitlivõistluse normidest jagu saanud, siis alaliidu stipendiumi saajate hulgas teda pole. “Meie kaudu ta raha ei saa,” kinnitas kergejõustikukoondise peatreener Aivo Normak.
allikas: M. Roosna, Õhtuleht
04.10.2011