SUPER! Magnus Kirt viskas Soomes Eesti rekordiks 88.73 ja alistas kolm 91-meetri meest!

Pühapäeval Eesti rekordit uuendanud Magnus Kirt võistles täna Turus Paavo Nurmi mängudel ning parandas 12 350 silmapaari ees taas meie odaviske tippmarki! Kirt alistas kolm tugevat sakslast eesotsas valitseva maailmameistri Johannes Vetteri ja olümpiavõitja Thomas Röhleriga ning teenis esikoha Eesti rekordiga 88.73.

28-aastane Kirt viskas rekordi teises voorus. Lisaks läksid tal kirja tulemused 85.90 ja 80.67, kolm ülejäänud katset astus eestlane üle.

Olümpiavõitja Röhler sai teise koha neljandas voorus visatud 87.51-ga, kolmas oli Andreas Hofmann 85.98-ga. Maailmameister Vetter piirdus vaid 82.50 ja neljanda kohaga. Soome lootus Tero Pitkämäki oli 82.41-ga viies.

“Mul on väga hea meel, et suutsin kaugele visata ka väljaspool Eestit. Ja olen rahul, et pärast kahte Teemantliiga esimest etappi tehtud tehniline muudatus toimib. Viskasin seal liiga vaikse hoo pealt. Nüüd olen hoogu lisanud ja suutnud pinged ära kannatada,” rääkis Kirt, kes ei osanudki kohe öelda, kas rohkem pakkus rõõmu rekord või tõestus, et suudab maailmas kõiki võita. „Mul on väga hea meel rekordi üle ja väga hea meel võidu üle.”

Sel hooajal on kõik kolm sakslast, kelle Kirt täna Turus alistas, visanud vähemalt 91 meetrit.

allikas: sport.delfi.ee, M.Roosna, M.Naudi

Video rekordviskest:
https://www.youtube.com/watch?v=EhgTyxzeu