Tanel Laanmäe vigastas kannakõõlust! Hooaeg lõppenud!

Reedel Prantsusmaal jalga vigastanud Eesti tänavune odaviskeliider Tanel Laanmäe läheb esmaspäeval Tallinnas kannakõõluse operatsioonile.

“Rääkisin doktor Mihkel Mardnaga ja ta pani lõikuse kellaaja paika,” lausub Laanmäe, kellel on täidetud maailmameistrivõistluste B-norm 81.00.

“Tuleb opereerida, siis on täpsemalt näha, kui raske see vigastus tegelikult on. Ma ise loodan, et mitte väga hull.”
Samas mõistab 23aastane Laanmäe, et kannakõõluse traumast paranemiseks kulub päris palju aega. Kiirustada ei tohi, vastasel juhul võivad tabada uued karmid tagasilöögid.
Jalas käis kõva plaks
“Usun, et järgmisel aastal samal ajal ma juba viskan,” arutleb Laanmäe pühapäeva pärastlõunal. “Ülakeha treenimist saan varsti jätkata, jalgadega tuleb kannatlik olla. Rääkisin Kaire Leibakuga (Eesti kolmikhüpperekordi 14.43 omanik – toim), kellel on samasugune vigastus olnud. Ta õpetas, kuidas tuleb taastumise ajal tegutseda.”
Kannakõõluste valu kimbutas Laanmäed juba maikuus, vaevuste leevendamiseks sai ta mõlemasse jalga ühe süsti. Ent 11. juunil viskas Heino Puuste hoolealune Šveitsis 81.05.
Möödunud reedel läks Laanmäe Reims’is areenile mõnusa enesetundega. Miski ei ennustanud, et peatselt niidab vigastus ta jalust. “Tegin soojenduse ära, kõik oli okei,” rääkis Laanmäe laupäeval Prantsusmaalt. “Ilm oli küll külm – 13 kraadi –, kuid midagi kahtlast ei tundnud.”
Avavoorus sai Laanmäe kirja 76.92, mis andis lõpuks kolmanda koha. “Esimese katse sooritasin rahulikult, kuid teisel katsel käis ristsamme tehes kõva plaks,” meenutab ta vigastust. “Mind viidi kohe haiglasse, kus selgus, et Achilleuse kõõlus on katki.”
“Ma olin elu vormis!”
Laanmäe hääletoon muutub eriti dramaatiliseks. “Arvan, et ma olin elu vormis! Panustasin sellesse hooaega nii palju, kõik läkski paremuse poole, ja nüüd järjekordne tagasilöök,” sõnab mornilt odaviskaja, kellel on olnud paar südameoperatsiooni, üle kümne luumurru, rääkimata väiksematest vigastustest.
Mulluse hooaja järel loobus Laanmäe laeva turvamehe ametist ning pühendus täielikult spordile. Tänavu suutis ta esimest korda elus välismaal alistada 80-meetri-joone.
Nüüd ootab ees uus ja raske võitlus – taastumine jalavigastusest. “Mis mul muud üle jääb, olen veel noor,” nendib Laanmäe.

allikas: D.Tserp, ohtuleht.ee
01.07.2013