Risto Mätas lükkas kuulujutu ümber …

Võimsate odakaartega vürtsitatud Viljandi Kuldliiga etapi järel tuldi lagedale väitega, nagu oleks võistlusel kasutatud lubamatut piiki.

 Teisipäeval viskas koguni kolm meest üle 80 meetri joone – Risto Mätas 81.56, Marko Jänes 80.33 ja Mihkel Kukk 80.07.

Skeptikud käisid välja teooria, et oda, millega enamik viskeid tehti, ei vasta reeglitele.
Mätas, kelle kõrvu see jutt samuti juba jõudnud oli, lükkas väite raudselt ümber. “Huvitav, kust need kõlakad alguse said?” imestas ta. Tänavu selgelt Eesti esinumbriks kerkinud odaviskaja seletas, miks Viljandis eelistas enamik mehi üht oda: “Võistlusel kasutati nelja oda, millest kolm olid täiesti uued. Hoopis teine asi on visata juba sissevisatud oda. Olen kuulnud, et kevadel oli ühe odaga probleem, kuid seda Viljandis ei olnud. Ja kõik odad käivad enne võistlust kohtunike juures kontrollis.”
Mätase juttu tuleb uskuda, sest libaoda ja tulemuste tühistamine oleks vaid vesi tema veskile. Nimelt täitis Kukk Viljandis esmakordselt MMi B-normi ja näpsas sellega Daegu-pileti Mätase taskust. Mätas on küll edetabelijuht ja B-normist mitmel puhul jagu saanud, kuid otsustavaks kaalukeeleks on Eesti meistrivõistlused ja seal vandus ta Kukele alla.
Reedel Hiinasse universiaadile sõitval Mätasel oleks teoreetiliselt täna Viljandis toimuval Valter Kalami mälestusvõistlusel viimane võimalus rünnata A-normi (82.00), kuid ta loobub meeleheitlikust jahist MM-piletile: “Täna tundsin, et kube on kange, ei hakka riskima. Katsun universiaadil hästi võistelda.”
allikas: M. Roosna, Õhtuleht.ee
12.08.2011