Odaviskaja Liina Laasma võitis viimase katsega Euroopa meistritiitli! Palju õnne!

Kadrioru staadionil toimuvatel juunioride kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel võitis neidude odaviske tulemusega 55.99 Liina Laasma.

Enne viimast vooru viiendal kohal olnud eestlanna seeria oli 53.22 – x – x – 50.04 – 54.01 – 55.99.
Hõbemedali pälvis lätlanna Lina Muze 55.83 ja pronksi sakslanna Laura Henkel 55.37-ga.
Kadrioru staadionil Eesti koondisele juunioride kergejõustiku EM-i viimase päeva viimasena lõppenud alal kuldmedali toonud odaviskeneiu Liina Laasma sõnas ETV-le antud intervjuus, et eeldas võistlusele palju kõrgemat taset.
“Ma arvasin, et tuleb pigem kõrgetasemelisem võistlus. Arvasin, et medaliks peab viskama 57,” sõnas Laasma pärast võistlust antud intervjuud, kus eestlanna suutis viimase katsega visata 55.99.
“Eks ma tahtsin liiga palju panema minna ja seepärast eksisin tehniliselt liiga palju,” kommenteeris Laasma oma rabedat võistluse algust.
Eesti odaviskeneiul oli probleeme küünarliigesega, mis oli esimeste katsete ajal kinni teibitud, kuid viimaseks viskeks eemaldas Laasma teibid, et saaks vabalt visata.
Võidu taust
Doktor Mihkel Mardna sõnul on Euroopa juunioride odaviskemeistriks kroonitud Liina Laasmal küünarliigeses osaline rebend.
Enne eilset EMi lõppvõistlust tegi Mardna Laasmale lokaalse valuvaigistava süsti ja paigaldas küünarnukile spetsiaalse teibi.
“Kui me poleks sportlast nii ette valmistanud, piirdunuks ta vaid esimese katsega, sest valu ei oleks lubanud korralikult oda visata,” lausus Mardna Õhtulehele.
Nädala lõpus toimuvatel Eesti meistrivõistlustel ei tasuks Laasmal osaleda. “See on minu kui arsti soovitus, lähtun sportlase edaspidisest karjäärist.”
allikas: Delfi sport
25.07.2011