Magnus Kirt: tipptulemused muudavad odaviset atraktiivsemaks

Pühapäevase ETV spordisaate stuudiokülaliseks oli odaviskaja Magnus Kirt, kellel jäi heitjate seeriavõistluse avaetapil Viimsis seekord staadionile tulemata.

“Kuna Doha Teemantliiga etapp tuli minu jaoks üllatusena, tuli laager ümber korraldada ja sellest jäi kangus sisse,” tõdes Kirt. “Eugene’i Teemantliiga etappi silmas pidades tundus, et võiks selle võistluse igaks juhuks vahele jätta ja vormi koguda.”
Kahe nädala eest Dohas viskas Kirt parimal katsel 83.97 ning saavutas sellega kuuenda koha, kõigil kuuel katsel ületas eestlane 80 meetri piiri. Mida see võistlus talle endale näitas? “Kõige rohkem heameelt tundsin stabiilsuse üle. Katsed olid rabedad ja tehniliselt mitte sellised, mida oleksin oodanud, aga esimese võistluse kohta normaalne start.”

Kas pidid kahe hooaja vahel midagi muutma või tahtsid ise midagi muuta? “Ainuke asi, mida pidin natuke jälgima, oli see, et eelmisel aastal tuli seljavigastuse tõttu kuuajane paus. Pöörasime sellele tähelepanu, et ennast enne hooaega ei vigastaks, oleks täie tervise juures ja see läks plaanipäraselt.”

Kolm Saksamaa odaviskajat on hooaega alustanud 90-meetriliste visetega. Kas jõujoonte ja tulemuste mõttes võib oodata samasugust, pöörast aastat? “Kindlasti, hooaja algus on seda juba näidanud ja see on ainult hea, see teeb odaviset atraktiivsemaks. Arvan, et see aasta tuleb veel tihedam kui eelmine.”

Kus sinu rõhuasetused alanud hooajal on? Kas soovid olla stabiilselt väga hea, teha hea tulemus EM-il või näiteks panna ühe võimsa puraka? “Kindlasti stabiilsus välisvõistlustel,” kinnitas Kirt. “Rõhutasin seda ka eelmisel hooajal. Suures konkurentsis võistlemine annab hea eelduse, et teha hea tulemus ka tiitlivõistlustel. Loodan, et saan ka sellel hooajal võimalikult palju väljaspool Eestit võistelda, et olla enne EM-i valmis.”

allikas: sport.err.ee, Juhan Kilumets