Liina Laasma jahib kodusel EMil medalit

Eesti odaviskajate seas ei ole Liina Laasmale vastast. Pärnumaal kasvanud tüdruk lubab, et keskendub pärast keskhariduse omandamist odaviskes tippu jõudmisele.

Vähemalt juulikuisel juunioride EM-il Tallinnas on Liina Eesti kõige tõsisem medalilootus. „Medalita jäämisega ei tahaks küll kuidagi leppida,“ sõnas noorte MM-il viiendana lõpetanud Laasma Eesti Päevalehele.

Liina, kas sa oled jõudnud jälgida ka teisi Tallinnasse tulevaid odaviskajaid, kuidas neil vorm praegu on?

Ma täpselt ei teagi, aga Lätis on üks neiu, kes viskab oda kaugele, ta on kindlasti minu kõige suurem konkurent, kui tal just midagi väga valesti ei lähe.

Kas kodupubliku ees võistlemisel on närvipinge veel suurem või tõstab see pigem motivatsiooni?

Motivatsioon hästi võistelda on suurem, sest kõik elavad ju kaasa. Perekond tuleb kohale, sõbrad – adrenaliini tõuseb.

Hakkasid viiendas klassis oda viskama, tagantjärgi mõeldes, ka mõni muu ala oleks ka võinud sind paeluda?

Ehk mõni pallimäng, jalgpall või võrkpall. Enne odatrenni mängisime pidevalt palli, jalad olid jalgpallist haiged või kipsis ning seejärel pidin otsustama, millega edasi tegeleda. Kui ma viiendas klassis odaviske valisin, käisin trennis nii korra kuus, kui treener mul kusagilt kratist kinni sai ja trenni viis. Seitsmendas klassis hakkasin rohkem käima, siis oli meil seal kuus tegijat, kellest kaks on alles jäänud.

Kuhu sa odaviskajana üldse jõuda tahaksid?

Kindlasti ma ei sihi 60 meetrit ja teadmist, et olen Eesti tasemel tipus. See mind ei rahulduks. Üritan jõuda päris tippu, kuid näis, kuidas läheb.

Liina Laasma
Sündinud: 13. jaanuaril 1992
Spordiala: odavise
Parim tulemus: 57.82
Klubi: Pärnumaa SL
Treener: Jaan Tamm
allikas: sport.delfi.ee

15.07.2011