Kukk: “Värnikul on võimsust, aga tehnika on veel hullem kui minul!”

Odaviske eksmaailmameister Andrus Värnik naasis pärast vigastusest tingitud kahenädalast pausi eile Tallinnas heitjate seeriavõistlusel areenile, kuid seljavalu sundis neljanda katse järel etteaste pooleli jätma.

Värniku puhul käivitus Audentese staadionil vana stsenaarium – proovikatsetel lennutas Eesti rekordi 87.83 omanik oda kergelt 76-78 meetri kanti, ent võistlusel tehnika lagunes ja mees laiutas rahulolematult käsi. Protokolli läks kirja kesine tulemus 72.51, mis andis neljanda koha.
Pärast neljandat katset pani Värnik asjad koti ja läks koju, saatjaks tumedapäine piiga. “Täna pole midagi rääkida, tulemus oli ju null,” lausus 33aastane sportlane, kerge muie huulil. “Valu andis uuesti tunda, ei olnud mõtet jätkata. Vahepeal jäi kaheksa visketrenni vahele,” lisas ta.
Kukel on MMi norm sees
Värniku kinnitusel oli oda viimastel treeningutel normaalselt lennanud. “Lootsin, et olen vigastusest jagu saanud. Kahjuks ei saanud täna (eile – toim) visata nii, nagu tahtsin,” mõtiskles Värnik, kelle eesmärk on augusti lõpus Lõuna-Koreas Daegus algava MMi A-normi 82.00 täitmine.
MMi pääset ihkab saada ka Mihkel Kukk, kes võidutses tulemusega 77.58. “Tehnikat on vaja parandada,” põrutas Heiko Vääti hoolealune Kukk, keda sõbrad kogu võistluse vältel häälekalt innustasid. “Ei saa odasse sisse, paiskan üle. Jõuga võib visata 77 meetrit, mitte rohkem.”
Samas kinnitab Kukk, et MMi B-norm 79.50 on tal kindlalt käe sees. “Järgmine kord võistlen 30. juunil Kuldliiga etapil,” märkis Kukk. “Enne tuleb tehnikaga tegelda. Õlg on natuke valus, aga saan hakkama.” Mida arvab Kukk eksmaailmameister Värniku vormist? “Värnikul on võimsust küll, aga tehnika on veel hullem kui minul!” vastas ta siiralt.
Tulevikumehed üllatasid
Erinevalt Värnikust ja Kukest serveerisid heitjate seeriavõistlusel ilusa üllatuse tulevikumehed Ranno Koorep ja Erki Leppik.
21aastane Koorep, kes kuulab nii isa Peetri, Toomas Merila kui ka Heiko Vääti õpetussõnu, parandas isiklikku rekordit ligi kuue meetriga, täitis noorsoo EMi normi ja tuli teiseks 75.58ga. 23aastane Leppik sai kolmanda koha oma tippmargiga 74.66.
allikas:Õhtuleht Sport/D.Tserp
15.06.2011