Heino Puuste hakkab treenima Tanel Laanmäed

Andrus Värniku MM-tiitlini aidanud Heino Puuste hakkab treenima 21aastast tulevikulootust Tanel Laanmäed.


Kuna Laanmäe senine juhendaja Toomas Merila läks pensionile, tuli mullu isikliku rekordi 81.96ni viinud noormehel asuda uue treeneri otsingutele. Mänedžer Aivar Karotamme vahendusel jõuti kokkuleppele Heino Puustega, kes pole nüüd juba tükk aega treeneritööd teinud.
“Puuste on kullafond,” meenutas Karotamm, et just Puustega koostöö alustamise järel sai Värnikust suurvõistluste medalimees. Eesti kõigi aegade esikümnes olijatest on lõviosa kuulanud Puuste juhtnööre.
Laanmäe usub, et koostööst tuleb lisameetreid. “Tehnikas on mul mõned vead sees, ilmselt tuleb ka ettevalmistuse osas muutusi teha,” arutles Tõrvast pärit odamees, kelle tänavuseks parimaks jäi 77.93. Põhjusi oli mitmeid. Esiteks röövis talvel tehtud südameoperatsioon kaks väärtuslikku kuud ettevalmistusajast, võistlushooajal hakkas aga selg häda tegema.
“Loomulikult tahtnuks tänavu kaugemale visata. Esimese Kuldliiga etapi eel saadud seljavigastus segas mind ka vaimselt – ei julgenud enam vabalt visata. Enne seda oli seis hea, treeningul viskasin poole hooga 7?8 korda järjest 78—79 meetrit nagu muuseas,” võttis Laanmäe hooaja kokku.
Sügisese ettevalmistuse teeb ta uue juhendaja näpunäiteid järgides omapäi, tihedamaks läheb koostöö siis, kui on vaja tehnikat timmida.
Puuste ise “uut projekti” kommenteerima ei soostunud, Karotamme sõnul ei meeldi kultustreeneril “kaagutada enne, kui muna on munetud”.

Märt Roosna
sport.ohtuleht.ee