Heitealade talvised Euroopa KV

Heitealade talvistel Euroopa Karikavõistlustel sai Eesti U23 meeskond koondarvestuses neljanda koha 3678 punktiga.
Täna Bulgaarias Sofias peetavatel Euroopa Karikavõistluste teisel päeval olid võistlustules kolm Eesti U23 sportlast.

Dalkia järelkasvutiimi liige Priidu Niit tõukas kuuli 16.17m, isiklikust tippmargist jäi lahutama 51 sentimeetrit. U23 võistlusel tõi see Niidule 12. koha. Võitis noor Valgevene sportlane Siarhei Bakhar tulemusega 18.29m.

Sünniaastalt veel juunior Kätlin Tõllasson sai U23 klassi kettaheites tulemusega 41.32m 14. koha, võitjaks kuulutati venelanna Yekaterina Strokova tulemusega 55.56m.

Odaviskajale Magnus Kirtile tõi ainus kirja läinud vise 65.20m üheksanda koha, U23 võistluse võitis türklane Fatih Avan uue isikliku rekordiga 80.19m. Sofias sündis ka uus juunioride odaviske maailmarekord, kui täiskasvanute arvestuses võistelnud ja seal kindla võidu võtnud Läti juunior Sirmais Zigismunds lennutas kohe esimesel katsel oda 84.47m. Sellega sai läbi Norra sportlase Andreas Torkildseni kümme aastat kehtinud rekord 83.87m.

U23 meeskondade koondarvestuses tegi tugevaima tulemuse Ukraina 4201 punktiga, teiseks tuli Venemaa 4028 punktiga ning kolmandaks Soome 3881 punktiga. Eesti U23 meeskond liikus mullusega võrreldes üldarvestuses ühe koha võrra üles neljandaks 3678 punktiga.

Eesti U23 naiskond vasaraheite esinumbri Ellina Anissimova haigestumise tõttu koondarvestuses ei võistelnud.